Aktualności

Od kilku miesięcy oczy całego świata zwrócone są na ludzi wykonujących zawody medyczne. Każdego dnia obserwowana jest trudna praca medyków, którzy troszczą się o zdrowie i życie Pacjentów oraz udzielają pomocy każdemu, kto jej potrzebuje. To wyjątkowi bohaterowie walki z koronawirusem. Zewsząd płyną podziękowania i słowa uznania za trud ich pracy, ale w ostatnim czasie pojawiają się również negatywne komentarze skierowane w stronę medyków. Towarzyszący wielkim wydarzeniom hejt, dotyka osoby pracujące w placówkach medycznych, którzy stykają się z mniej lub bardziej otwartymi przejawami agresji. Uczniowie Alternatywnej Szkoły Podstawowej z Cieszyna postanowili zareagować na tę sytuację i przekazać słowa wsparcia pracownikom ochrony zdrowa. Podziękowania dla medyków przekazali także uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Cieszynie.

ASP9Katcis 

Uczniowie Alternatywnej Szkoły Podstawowej z Cieszyna wraz z nauczycielami zainicjowali akcję, w której sprzeciwiają się negatywnym komentarzom oraz agresywnym zachowaniom wobec pracowników ochrony zdrowia. W liście skierowanym do Dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie przedstawili swoje stanowisko:

- Jesteśmy małą szkolną społecznością, która, śmiało można powiedzieć, w obliczu dramatycznej sytuacji w naszym kraju oraz globalnie, stanęła na wysokości zadania. Zatroszczyliśmy się przede wszystkim o wzajemne relacje i emocje, których doświadczamy w tym trudnym czasie. (…) Gdy tylko zaobserwowaliśmy niebiezpieczny trend, jakim jest agresja wobec dzielnych medyków, w naszych głowach zrodził się pomysł na pokazanie światu, że my się na to nie zgadzamy! Od dwóch tygodni rozmawiamy o tym z dziećmi podczas naszych zajęć online i stąd zrodził się pomysł sfotografowania się z hasłami potępiającymi hejt i wspierającymi medyków – napisali organizatorzy akcji.

Za słowami poszły czyny i tak powstały prace, które stworzyły dzieci, aby okazać swoją solidarność z pracownikami Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz wszystkimi medykami.

Wyrazy wsparcia dla pracowników ochrony zdrowia przekazali również uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Cieszynie. Stworzyli niezwykle pomysłowe, ciekawe i barwne kolaże, które są ich „artystycznym DZIĘKUJĘ!” Swoimi pracami uczniowie pragnęli wyrazić wdzięczność dla personelu medycznego za niesienie pomocy w trudnych czasach walki z koronawirusem. Swoje podziękowania w artystycznej formie przesłali również uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu. Prace pełne ciepła, wyrażające wdzięczność za trud pracy medyków powstały pod okiem nauczycieli w ramach nauczania zdalnego.

Wszystkie wyrazy wsparcia i wdzięczności są dla nas bardzo cenne, dodają otuchy i dzięki nim, nie ustajemy w wysiłkach, by nieść pomoc. Dbamy o bezpieczeństwo naszych Pacjentów oraz naszego Personelu i stale podejmujemy trudną walkę z podstępnym przeciwnikiem – koronawirusem. W imieniu wszystkich pracowników szpitala gorąco dziękuję nauczycielom za kształtowanie w młodych ludziach właściwych postaw, a dzieciom za wrażliwość, wspaniałe pomysły i chęć działania – mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Poniżej prezentujemy nadesłane prace uczniów Alternatywnej Szkoły Podstawowej w Cieszynie, Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Cieszynie oraz Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ciścu.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top