Aktualności

Nie widać końca epidemii koronawirusa w naszym kraju. Eksperci ostrzegają przed możliwą drugą falą, która może pojawić się już jesienią tego roku. Pacjenci z Covid-19 nadal trafiają do Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Trwa też doposażanie placówki w sprzęty potrzebne do walki z tą niecodzienną chorobą. Do darczyńców, którzy pomagają w zakupie sprzętu dołączyła firma Fao Far z Puńcowa, która zakupiła aparat do terapii wysokim przepływem.

Faofar12a


Aparat do terapii wysokim przepływem to urządzenie do wsparcia czynności oddechowej i nawilżania dróg oddechowych. Specjalistyczne sprzęty, które zostały zakupione do walki z koronawirusem będą służyły pacjentom powiatu cieszyńskiego również po zakończeniu pandemii. Podawanie ogrzanego gazu o odpowiedniej prędkości przepływu znajduje zastosowanie między innymi w terapii nawilżanym powietrzem, tlenoterapii, intubacji dotchawiczej, tracheostomii.
- Nie szczędzimy środków na zakup tego typu sprzętów. Zakupiliśmy jeszcze dwa podobne aparaty,bo wiemy, że w przyszłości będą wykorzystywane do leczenia innych schorzeń. Dlatego ogromnie dziękuję firmie Fao Far oraz pozostałym darczyńcom za wszelkie wpłaty i pomoc w zakupie niezbędnej aparatury z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. - podkreśla Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

  

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top