Aktualności

Informujemy, iż Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie uruchomił Poradnię Psychologiczną dla Dzieci i Młodzieży, z której bezpłatnie mogą korzystać nasze Dzieci oraz Młodzież. Personel poradni ukończył specjalistyczne szkolenia i zdobył odpowiednie doświadczenie niezbędne do pracy w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży.

 Pychologia dzieci

Pierwszy kontakt z naszą poradnią ma charakter diagnostyczno-konsultacyjny. W wyniku tych spotkań (2-4) zostaje wspólnie podjęta decyzja o dalszym postępowaniu. W ramach poradni możemy zaproponować: diagnozę psychologiczną, poradę psychologiczną, psychoedukację, psychoterapię np. indywidualną lub grupową oraz wizyty środowiskowe.
Ze wsparcia poradni mogą skorzystać dzieci i młodzież, które doświadczają trudności emocjonalnych (np. objawów lękowych, ataków paniki, obniżenia nastroju, doświadczenia kryzysowej sytuacji), a także trudności w relacjach interpersonalnych.
Z opieki mogą skorzystać osoby, które opuściły szpital psychiatryczny i potrzebują kontynuacji psychoterapii, ale nie wymagają pomocy psychiatry.
Nasza poradnia świadczy usługi w następującym zakresie

  • Porada psychologiczna - jej celem jest wsparcie pacjenta i rodziny w rozwiązywaniu pojawiających się trudności, psychoedukacja, wykorzystanie zasobów, którymi dysponuje rodzina oraz środowisko dziecka do poprawy jego funkcjonowania.
  • Sesje psychoterapii - przeznaczone dla dzieci i młodzieży zmagających się z nasilonymi trudnościami emocjonalnymi lub zakresie relacji interpersonalnych oraz ich rodzin będących również w sytuacji kryzysowej. Sesje odbywają się regularnie (np. raz w tygodniu), a w ich trakcie realizowane są wspólnie określone cele.
  • Wizyty i porady środowiskowe – mogą mieć charakter diagnostyczny, konsultacyjny lub terapeutyczny, ich celem jest wspieranie środowiska, w którym funkcjonuje dziecko, by maksymalizować efektywność udzielanej pomocy (np. wizyta domowa, obserwacje ucznia w klasie, udział w zespołach interdyscyplinarnych).

Jeśli potrzebują Państwo więcej informacji na temat funkcjonowania Poradni, zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach pracy Poradni:

Poniedziałek  11.00 - 20.00
Wtorek           8.00 - 12.00
Środa            11.00 - 20.00
Czwartek        8.00 - 16.00
Piątek            8.00 - 16.00

Pod numerami telefonów: 33 85 49 210 lub 33  85 49 211

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top