Aktualności

Zapraszamy do skorzystania z badań przesiewowych w kierunku chorób siatkówki oraz jaskry przy użyciu systemu RetinaLyse w ramach akcji - NIE ŚLEPNIJ! w dniach 12-19.04.2021 r. Badania odbędą się w Centrum Medycznym BeskidMed w Cieszynie, ul. Bielska 8.

Nie slepnij


Wiele chorób skutkujących pogorszeniem widzenia, a nawet ślepotą jest odwracalnych, gdy wykrywane są wcześnie. Wtedy dają szanse na leczenie. Wiele z nich toczy się podstępnie, bez bólu, bez mroczków, błysków, pieczenia czy innych dolegliwości ze strony oczu. Czasem jest za późno, by odwrócić chorobę. Dlatego zawsze warto się badać.
Akcja organizowana jest przez Stowarzyszenie Przejrzyj Na Oczy i jest całkowicie bezpłatna. To akcja przesiewowa skierowana do tych, którzy chcą ocenić ryzyko zachorowania na jaskrę czy choroby siatkówki (retinopatia cukrzycowa, zwyrodnienie siatkówki związane z wiekiem) i zareagować na to ryzyko rozszerzeniem diagnostyki i jeśli trzeba odpowiednim leczeniem we wczesnym stadium choroby. W akcji mogą wziąć udział osoby, które nie chorują na wymienione choroby (bo wtedy badanie przesiewowe nie ma sensu), ale odczuwają jakiekolwiek dolegliwości ze strony oczu lub ich nie mają, ale chcą ocenić stan swojej siatkówki i nerwu wzrokowego.
Aby zgłosić się na badania należy w pierwszej kolejności wypełnić ankietę: http://przejrzyjnaoczy.pl/ankieta/ a następnie zarejestrować się: https://przejrzyjnaoczy.pl/badania-przesiewowe/ w wybranym przez siebie dniu do badań lub skontaktować się z rejestracją Centrum Medycznego BESKIDMED pod nr tel. 33 858 32 28
Współogranizatorem akcji jest firma RetinaLyze Polska, dystrybutor oprogramowania (algorytmów do badań kolorymetrycznych) współpracujących z aparatami do tomografii siatkówki i nerwu wzrokowego ( OCT).

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top