Aktualności

Dla niektórych osób walka z chorobą COVID-19 okazała się długa i wyczerpująca, inni zaś przeszli ją łagodnie lub bezobjawowo. Niezależnie od tego powrót do formy wielu osobom może sprawiać trudności. Pogorszone samopoczucie, uczucie duszności czy spadek ogólnej sprawności fizycznej może świadczyć o tym, że choroba pozostawiła trwały ślad, a leczenie powikłań wymaga kompleksowej rehabilitacji. Dla takich osób został stworzony program fizjoterapeutyczny z indywidualnie dobieranymi zabiegami. Dzięki staraniom Dyrekcji Szpitala Śląskiego w Cieszynie która pozyskała środki, rehabilitacja po przebyciu COVID-19 jest w pełni finansowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

IMG 6609a


Program ten ma na celu złagodzenie negatywnych skutków związanych z przebytą chorobą. Zabiegi fizjoterapeutyczne mają poprawić tolerancję wysiłku, złagodzić duszności oraz zredukować stres wynikający z długotrwałego procesu leczenia COVID-19. Rehabilitacja jest szansą na przywrócenie sprawności fizycznej osobom obciążonym powikłaniami. Przyczynia się również do poprawy kondycji psychicznej i emocjonalnej, dodaje pewności siebie.
Pracownia Rehabilitacji w Szpitalu Śląskim w Cieszynie gwarantuje bezpieczną, indywidualną opiekę świadczoną przez wysoko wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów.
Świadczeniem programu rehabilitacyjnego obejmuje się pacjentów, którzy przebyli COVID-19, zaś rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do 12 miesięcy od zakończenia leczenia.

Informacje kontaktowe

Szpital Śląski w Cieszynie

43-400 Cieszyn
ul. Bielska 4

tel. +48 33 854 92 00
fax. +48 33 852 12 24

Formularz kontaktowy

Uwaga! Ten serwis używa plików cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Top